Bioactiv BLE 40 - enzymatický čistič odpadů - 5 kg

výrobce:Farmicol SpA
katalogové číslo:367. 005
EAN:08021080440045
dostupnost: Skladem
cena bez DPH:795,0 Kč

962,0 Kč

Bioactiv BLE 40

Bioaktivní čistič odpadů Bioactiv BLE 40 je enzymatický produkt který je schopen rozkládat biologické usazeniny jako jsou tuky živočišného nebo rostlinného původu, extrementy, zbytky jídla i oleje. Bioaktivní čistič odpadů Bioactiv BLE 40 současně eliminuje i nepříjemné zápachy v odpadovém potrubí.

Bioaktivní čistič odpadů BIOACTIV BLE 40 je určený pro řešení problémů spojených s usazováním nánosů oleje a bio usazenin v odpadním potrubí, kontrolních jímkách a lapačích tuku a biousazenin. Jestliže nejsou tyto usazeniny pravidelně odstraňovány, mohou později bránit běžným provozním aktivitám na pracovištích v potravinářském či jiném sektoru, a jsou zdrojem nepříjemných pachů. Na rozdíl od chemických uvolňovačů ucpávek nevytváří Bioactiv žádnou razantní chemickou reakci.

Bioaktivní čstič odpadů Bioactiv BLE 40 je účinnou prevencí proti ucpání drenáží, jímek nebo lapačů tuků. Působení Bioactivu BLE 40 zabraňuje hromadění organických zbytků v drenážích a kontrolních jímkách dešťové vody a eliminuje rovněž nánosy a ucpávky, pokud již v té době existují. Bakteriální kmeny obsažené v produktu mají specifické působení na tuky a proteiny a to takové, že jakákoliv organická molekula cirkulující v systému je zcela metabolizována. Výsledky jsou tedy značně dokonalejší, než by bylo možné dosáhnout činidly chemickými.

Kapalné skupenství čističe odpadů Bioactiv BLE 40 usnadňuje aplikaci do odpadního potrubí.

Základní pravidlo pro použití čističe odpadů BIOACTIV BLE 40 a obecně použití jakýchkoliv biologických produktů:

Nikdy nepoužívejte bioaktivní produkt BIOACTIV BLE 40 společně s chemickými produkty. Neaplikujte čistič odpadů Bioactiv BLE 40 v průběhu dne, ale spíše na noc kdy je odpadní potrubí mimo hlavní provozní činnost. Použití čističe odpadů Bioactiv BLE 40 je nejlépší na noc, protože se mohou snáze v odpadním potrubí aktivovat biokultury obsažené v Bioactivu.                                                                     V žádné případě nepoužívejte / nesplachujte do odpadního potrubí  v průběhu dne běžné čistící chemické výrobky které ničí bioaktivní kultury. 

Použití čističe odpadů Bioactiv BLE 40 : Pro dosažení nejlepších výsledků a optimálních aktivačních podmínek, nařeďte BIOACTIV BLE 40 ve vlažné vodě (cca 30° C). Tímto způsobem se aktivují bioaktivní bakteriální kmeny a započně množení bioaktivních kultur. Pro 25 metrů dlouhé potrubí nádrží, septiků nebo lapačů tuků nařeďte 250 ml produktu v 5ti litrech vody a pokud možno, ponechejte odstát po dobu 10 – 15 minut tím se umožní bakteriím čas na aktivaci množícího procesu. Poté nalejte roztok do odpadního potrubí které potřebujete čistit. Toto ošetření opakujte každý den po dobu 7 až 10 dnů pokaždé v době kdy je odpadní potrubí mimo hlavní provozní činnost.

Ošetření drenáží, lapačů tuků, kontrolních jímek a nádrží septiků:

Prevence:

V době nejnižších denních aktivit nařeďte asi 100 ml produktu v 5 až 10 litrech vody. Roztok ponechejte pokud možno 10 až 15 minut odstát a následně nalejte do drenáže či septiku. Tuto operaci provádějte jednou nebo dvakrát týdně.

 

Takový postup zaručuje konstantní přítomnost bakteriálně enzymatického komplexu zabraňujícího výskytu depozitů a tím i vzniku nepříjemných zápachů.

 

 

 

Drenáže

Kontrolní jímky

Potrubí odpadních vod

Nádrže septiků

Lapače tuků /olejů 

 

 

https://www.faren-praha.com/